• Rocznik Tomistyczny 1 (2012)
Rocznik Tomistyczny1 (2012)

Redaktor naczelny pisma, profesor Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, dr hab. Artur Andrzejuk, pragnie aby Rocznik Tomistyczny stał się miejscem ogłaszania studiów tomistycznych, forum dyskusji naukowych, platformą popularyzacji spuścizny tak filozoficznej, jak i teologicznej św. Tomasza z Akwinu.

Rocznik jest dziełem środowiska tomistów warszawskich, które tworzył, i któremu patronuje prof. Mieczysław Gogacz. Tomizm, jaki rozwijał i rozwija ten wybitny historyk filozofii i filozof, to konsekwentny tomizm egzystencjalny, budujący się na metafizyce istnienia bytu. Rocznik jest też otwarty na inne propozycje i rozumienia współczesnego tomizmu…

Numer pierwszy otwierają dwa teksty wprowadzające, pozwalające poznać tematykę pisma osobom, których wiedza o Tomaszu z Akwinu i jego filozofii jest skromna, za to poszukują wyjaśnień opartych na prawdzie. Są to teksty: Artura Andrzejuka Czym jest tomizm? i Mieczysława Gogacza Metafizyka św. Tomasza (specyfika głownych zagadnień).

EAN 977-2300-1971-24 ISSN 2300-1976.

Pismo dostępne w hurtowni OSDW Azymut i dobrych księgarniach.

ISBN 977-2-30-019712-4
Format B5
Ilość stron 286
Oprawa miękka
Rok wydania
Numer części 1
Tytuł cyklu Rocznik Tomistyczny

Podobne książki

Tagi: #rocznik tomistyczny, @Praca zbiorowa